• Sumici „Spartakusa” Pyrzyce medalistami Mistrzostw Europy w sumo

     • Doskonale spisali się zawodniczki i zawodnicy „Spartakusa” Pyrzyce reprezentując Polskę na Mistrzostwach Europy kadetów i juniorów w sumo, które odbyły się w Siedlcach w dniach 23-25.07.2021r.

      Pyrzycka „ekipa” pod opieką trenerów Eugeniusza Klimczaka i Izabeli Burdy  zdobyła aż 8 medali w tym jeden złoty 2 srebrne i 5 brązowych.

       Nasza najlepsza zawodniczka Wiktoria Staszak wywalczyła 3 medale w juniorkach: złoty medal w drużynie, srebrny medal w kat. wag. +75 kg, oraz brązowy medal kat. open, aktualnie uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych w Szczecinie.

      Ponadto doskonale zaprezentował się Aleksander Gorący, który również zdobył  3 medale w grupie juniorów: srebrny medal w kat. wag. +100 kg, brązowy medal w kat. open oraz brązowy medal w drużynie- uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach.

       Również brązowe medale na tych Mistrzostwach wywalczyli: Oliwia Sitarska w kat. wag. 50 kg w kadetkach- absolwentka Szkoły Podstawowej w Bielicach oraz Rafał Kowalczyk w kat. wag. 55 kg w kadetach- uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach.

       W zawodach w grupie kadetów w kat. wag. 65 kg startował także nasz zawodnik Krystian Sitarski- uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Pyrzycach, który zajął ostatecznie VIII miejsce.

      Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz ekipie trenerskiej serdecznie gratulujemy tak udanego startu w zawodach wysokiej rangi.

       

       

      Za Zarząd LKS Spartakus

      Prezes Bolesław Kowalski