• Dzień Języków Obcych

     • 26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić uwagę na to, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu o czym mogli się przekonać nasi uczniowie, którzy gościli na Malcie w ramach projektu Erasmus +.

      Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

      W naszym LO ten dzień obchodziliśmy 28 września. Podczas lekcji języków obcych nie zabrakło przeróżnych, mobilizujących do nauki ćwiczeń, quizów, zagadek językowych czy materiałów audiowizualnych, które z pewnością zaciekawiły i zmotywowały niejednego ucznia. Metody aktywizujące to najlepszy środek na zaangażowanie uczniów prowadzący do sukcesu.

      Do zobaczenia za rok

      Iwona Kibic

      Fotorelacja

     • Otrzęsiny klas 1

     • Dziś, 28 września, w naszej szkole odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszakom szereg wzywań, aby przyjąć ich do grona naszej społeczności uczniowskiej oraz wyłonić najbardziej zgarną klasę.

      „Kociaki” zmagały się z wieloma konkurencjami, a wśród nich znalazły się wyzwania takie jak przeciąganie liny , taniec , wiersze o klasie , picie mleka bez użycia rąk , test wiedzy o szkole , limbo, portret wychowawcy , żabki , a także miauczenie do muzyki.

      Zawzięta rywalizacja wyłoniła zwycięzcę, którym okazała się klasa 1D. Wygrani uczniowie w ramach nagrody otrzymali przepyszne pączusie od babci Janci.

      Na zakończenie wszystkie klasy zasadziły symboliczne drzewka przy budynku naszej szkoły.

     • Akcja charytatywna dla seniorów

     • Organizujemy akcję charytatywną dla Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach. Akcja polega na stworzeniu kącika czytelniczego dla podopiecznych Domu Pomocy. Zbieramy książki w dobrym stanie lub kupione z myślą o seniorach zanosimy je do opiekunów Samorządu Uczniowskiego (Mariusz Cywiński, Edyta Sójka). Książki przynosimy do dnia 27.09.2021 r.

      Serdecznie zachęcamy,

      Samorząd Uczniowski

     • Zaczynamy projekt Erasmus+

     • Fotorelacja:

      -)   Lot na Maltę i pierwsze śniadanie.

      -) Pierwsze zajęcia w ramach projektu Erasmus+ dotyczyły tematu "włączenie w aspekcie społecznym". Uczniowie z Turcji i Polski wspólnie zastanawiali się nad problemem. Dyskutowali jakie mogą wystąpić problemy i jak można je rozwiązać.

      -)  Dzień 2. Po śniadaniu spacer nad Wied il-Mielh Window. A tam realizacja jednego z zadań - scenki dotyczące wczoraj rozważanych problemów społecznych. Łączymy przyjemne z pożytecznym.

      -) Interpretacja bajki "Czerwony kapturek".
      -) D
      zień 3. Dzisiaj przerwa od zajęć. Zwiedzamy bardzo urokliwe miasto Victorię na wyspie Gozo. Warto zobaczyć przepiękną Cytadelę, która w średniowieczu miała służyć okolicznej ludności jako schronienie przed piratami. Po napadzie Osmanów w 1551 r. Cytadela została przebudowana i umocniona przez Zakon Maltański. Znajdziemy tutaj też polski akcent-pomnik Jana Pawła II, który jest ukochanym papieżem na całej Malcie.

      Malta dzień 3 - Wieczór turecki. Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć tzw. " henna night". Jest to turecka ceremonia przedślubna. Spróbowaliśmy też smakołyków prosto z Turcji. Nasi przyjaciele z projektu zaprosili nas do wspólnej zabawy przy ich tradycyjnej muzyce.

      -) Dzień 4. Dzisiaj po śniadaniu, z inicjatywy lokalnych wolontariuszy, wzięliśmy udział w sprzątaniu okolicy w miejscowości Gharb. Była to dobra lekcja dla młodzieży. Z pewnością teraz dwa razy zastanowią się zanim wyrzucą cokolwiek gdziekolwiek.

      Wieczór polski w trakcie projektu Erasmus+. Dzień 4. - Po kolacji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali nasz kraj pozostałym uczestnikom projektu. Rozpoczęliśmy "Mazurkiem Dąbrowskiego" w wykonaniu Julii. Nikola, Dawid, Nikodem i Daniel przygotowali kilka informacji i ciekawostek na temat naszej szkoły, miasta i kraju. Następnym punktem programu był Polonez i wspólna nauka tego tańca. Była też degustacja polskich smakołyków i wspólny śpiew i zabawa.

       

     • Akcja Sprzątanie Świata

     • Kartezjusz powiedział „Cogito ergo sum”, my w trzeci weekend września mówimy
      „Myślę, więc nie śmiecę”

      Pamiętajmy każdego dnia, że niszcząc naturę niszczymy siebie!!!