• Wizyta w Akademii Morskiej w Szczecinie

     • 18 listopada klasa 3cg gościła w Akademii Morskiej w Szczecinie. W niezwykle przyjaznej atmosferze uczniowie zapoznali się ze specyfiką uczelni, poznali kierunki studiów. Mieli okazję uczestniczyć w laboratoriach min. wirtualnej rzeczywistości, które umożliwiło im przenieść się w emocjonujący świat, gdzie poznali zasady działania drukarki 3D.

     • WOŚP w Pyrzycach...

     • SIEMA!!! JUŻ RUSZYLIŚMY!!!

      Pragniemy poinformować, że w dniu 11.10.2021 r. zarejestrowaliśmy nasz sztab przy Zespole Szkół Nr 1 w Pyrzycach .

     • Szkolny etap Konkursu Wiedzy Ekologicznej.

     • W piątek 29.10.2021 r. ośmioro Uczniów ZS Nr 1 w Pyrzycach wzięło udział w 1. etapie (szkolnym) XX edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej, którego finał odbędzie się 3 grudnia 2021 r. w siedzibie ZODR w Barzkowicach. Tegoroczny temat konkursu: „Z ekologią żyjemy w zgodzie i pomożemy w tym przyrodzie”

     • Warsztaty dziennikarskie.

     • 27 października w naszej szkole odbyły się warsztaty dziennikarsko-muzyczne w ramach projektu "Kurier muzyczny", w których udział wzięli uczniowie klasy 3A. Zajęcia poprowadzili panowie - Przemysław Szymańczyk- redaktor naczelny "Głosu Dziennika Pomorza", były

      prezenter Polskiego Radia Szczecin, związany także z TVN Warszawa oraz Paweł Osuchowski -dyrektor artystyczny FAMD,dyrygent, chórmistrz a także prowadzący audycji w Radiu Szczecin. W części dziennikarskiej rozmawiano o tym, jakie cechy powinien posiadać dobry artykuł oraz zajęto się analizą notatek prasowych. Natomiast w części muzycznej poruszono temat wpływu wrażliwości na sztukę i jej odbiór, przytoczono fragmenty dawnych piosenek miłosnych, rozmawiano o początkach muzyki oraz wysłuchano fragmentów koncertów.

     • Wykłady i warsztaty na Uniwersytecie Szczecińskim..

     • W dniu 26.10 uczniowie klas humanistycznych Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach mieli okazję uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Szczeciński. Swoje spotkanie na US uczniowie rozpoczęli od wykładu Atomowy generator chmur. Archeologia zimnej wojny. Kolejny wykład miał na celu zaangażować społeczność uczniowska do wspólnej debaty na temat konfliktu izraelsko-palestynskiego. W drugiej części spotkania podczas warsztatów, uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności analizy tekstów źródłowych na temat "O dobrej żonie słów kilka: kobieta i małżeństwo w antyku grecko-rzymskim oraz na ziemiach polskich na początku XIX wieku. Dla osób interesujących się historią epoki napoleońskiej szczecińscy wykładowcy również przygotowali ciekawe warsztat pt. " Napoleon a sprawa polska w dobie I cesarstwa". Dziękujemy bardzo pracownikom naukowym Uniwersytetu Szczecinskiego za zorganizowanie ciekawych i bardzo inspirujących wykładów.