SIEMA!!! JUŻ RUSZYLIŚMY!!!
Pragniemy poinformować, że w dniu 11.10.2021 r. zarejestrowaliśmy nasz sztab przy Zespole Szkół Nr 1 w Pyrzycach .
SIEMA!!! JUŻ RUSZYLIŚMY!!!
Pragniemy poinformować, że w dniu 11.10.2021 r. zarejestrowaliśmy nasz sztab przy Zespole Szkół Nr 1 w Pyrzycach .
W tym roku z okazji Święta Niepodległości Polski, we wtorek 10.11.2021 o godzinie 11.11 w każdej sali lekcyjnej wszyscy uczniowie odśpiewali wspólnie hymn państwowy
W piątek 29.10.2021 r. ośmioro Uczniów ZS Nr 1 w Pyrzycach wzięło udział w 1. etapie (szkolnym) XX edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej, którego finał odbędzie się 3 grudnia 2021 r. w siedzibie ZODR w Barzkowicach. Tegoroczny temat konkursu: „Z ekologią żyjemy w zgodzie i pomożemy w tym przyrodzie”
5 listopada klasa 2A i 2B pojechały do Poznania. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto oraz wzięli udział w lekcji języka polskiego w Muzeum Narodowym.
W piątek 29.10.2021 r. Uczniowie ZS nr 1 w Pyrzycach tradycyjnie zapalali znicze na grobach zmarłych nauczycieli uczących w Pyrzyckim Liceum.
27 października w naszej szkole odbyły się warsztaty dziennikarsko-muzyczne w ramach projektu "Kurier muzyczny", w których udział wzięli uczniowie klasy 3A. Zajęcia poprowadzili panowie - Przemysław Szymańczyk- redaktor naczelny "Głosu Dziennika Pomorza", były
prezenter Polskiego Radia Szczecin, związany także z TVN Warszawa oraz Paweł Osuchowski -dyrektor artystyczny FAMD,dyrygent, chórmistrz a także prowadzący audycji w Radiu Szczecin. W części dziennikarskiej rozmawiano o tym, jakie cechy powinien posiadać dobry artykuł oraz zajęto się analizą notatek prasowych. Natomiast w części muzycznej poruszono temat wpływu wrażliwości na sztukę i jej odbiór, przytoczono fragmenty dawnych piosenek miłosnych, rozmawiano o początkach muzyki oraz wysłuchano fragmentów koncertów.
W dniu 26.10 uczniowie klas humanistycznych Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach mieli okazję uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Szczeciński. Swoje spotkanie na US uczniowie rozpoczęli od wykładu Atomowy generator chmur. Archeologia zimnej wojny. Kolejny wykład miał na celu zaangażować społeczność uczniowska do wspólnej debaty na temat konfliktu izraelsko-palestynskiego. W drugiej części spotkania podczas warsztatów, uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności analizy tekstów źródłowych na temat "O dobrej żonie słów kilka: kobieta i małżeństwo w antyku grecko-rzymskim oraz na ziemiach polskich na początku XIX wieku. Dla osób interesujących się historią epoki napoleońskiej szczecińscy wykładowcy również przygotowali ciekawe warsztat pt. " Napoleon a sprawa polska w dobie I cesarstwa". Dziękujemy bardzo pracownikom naukowym Uniwersytetu Szczecinskiego za zorganizowanie ciekawych i bardzo inspirujących wykładów.
Wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Nr 1 im. Noblitów Polskich w Pyrzycach
składamy serdeczne życzenia:
zadowolenia, cierpliwości, wyrozumiałości,
satysfakcji i radości z wykonywanej pracy,
zapału i energii do podejmowania nowych wyzwań,
twórczych pomysłów oraz wielu sukcesów.
Akcja w naszej szkole: "Code Week" - po co, na co i dlaczego?
Termin od 11.10.2021 do 22.10.2021.
Podczas lekcji informatyki należy zapoznać się z dostępnymi materiałami.
Przykładowe strony z materiałem szkoleniowym:
https://codeweek.eu/training
https://codeweek.eu/featured-activities
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/codeweek-s3/docs/leaflet/2021/Codeweek_2021_PL.pdf
"Jeden bajt Pythona" książka online z nauką programowania w języku python:
https://www.homeyou.com/~edu/introducao
Uczniowie samodzielnie wybierają temat szkolenia, na podstawie zdobytej wiedzy należy przygotować skrótowe opracowanie zagadnień w dowolnej formie.
Kod uczestnictwa w Tygodniu kodowania dla wszystkich: cw21-fBCz6.
W sobotę 9 października uczniowie ZS nr 1 w ramach współpracy z ZS Nr 2 CKU wzięli udział w realizacji projektu "Na tropie pyrzyckich perełek" - Młodzież z kl. 1 B odpowiedzialna była za foto- i videorelację dokumentującą grę miejską.
Fotorelacja z Turnieju PIłkarskiego o Puchar Dyrektora ZS Nr 1 w Pyrzycach, który odbył się dnia 4.10.21r.
Zwycięzcom Szkolnego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Dyrektora ZS Nr1, serdecznie gratulujemy!
Dziewczyny z naszej szkoły również bardzo dobrze grają w piłkę nożną, co moża zauważyć poniżej.
W dniu 1.10 w Naszej szkole został zorganizowany XI Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie na lekcjach matematyki zmierzyli się z tabliczką mnożenia.
Dnia 30 września 2021r. w Lipianach odbyła się Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
GRATULUJEMY!!!
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali od Samorządu Uczniowskiego pakiet życzeń i słodyczy. W wyniku głosowania wyłoniliśmy 4 zwycięzców w kategoriach:
- najprzystojniejszy - Damian Woroniec
- najmądrzejszy - Kacper Karwowski
- najlepszy sportowiec - Oliwier Skrzypczak
- najzabawniejszy - Kacper Wojciechowski
Wszyscy chłopcy otrzymali zabawne nagrody.
Aby wyłonić najlepszego znawcę kobiet 4 zwycięzców wzięło udział w quizie, którego pytania typu: czym jest zalotka? nie sprawiły żadnych kłopotów.
Zabawie towarzyszyła dobra muzyka oraz mogliśmy częstować się watą cukrową oraz popcornem.
- Samorząd Uczniowski
26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić uwagę na to, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu o czym mogli się przekonać nasi uczniowie, którzy gościli na Malcie w ramach projektu Erasmus +.
Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.
W naszym LO ten dzień obchodziliśmy 28 września. Podczas lekcji języków obcych nie zabrakło przeróżnych, mobilizujących do nauki ćwiczeń, quizów, zagadek językowych czy materiałów audiowizualnych, które z pewnością zaciekawiły i zmotywowały niejednego ucznia. Metody aktywizujące to najlepszy środek na zaangażowanie uczniów prowadzący do sukcesu.
Do zobaczenia za rok
Iwona Kibic
Fotorelacja
Dziś, 28 września, w naszej szkole odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszakom szereg wzywań, aby przyjąć ich do grona naszej społeczności uczniowskiej oraz wyłonić najbardziej zgarną klasę.
„Kociaki” zmagały się z wieloma konkurencjami, a wśród nich znalazły się wyzwania takie jak przeciąganie liny , taniec , wiersze o klasie , picie mleka bez użycia rąk , test wiedzy o szkole , limbo, portret wychowawcy , żabki , a także miauczenie do muzyki.
Zawzięta rywalizacja wyłoniła zwycięzcę, którym okazała się klasa 1D. Wygrani uczniowie w ramach nagrody otrzymali przepyszne pączusie od babci Janci.
Na zakończenie wszystkie klasy zasadziły symboliczne drzewka przy budynku naszej szkoły.
Organizujemy akcję charytatywną dla Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach. Akcja polega na stworzeniu kącika czytelniczego dla podopiecznych Domu Pomocy. Zbieramy książki w dobrym stanie lub kupione z myślą o seniorach zanosimy je do opiekunów Samorządu Uczniowskiego (Mariusz Cywiński, Edyta Sójka). Książki przynosimy do dnia 27.09.2021 r.
Serdecznie zachęcamy,
Samorząd Uczniowski
Sukcesy naszych sportowców podczas Biegów Gryfitów!
W piątek 24.09.2021 r. na stadionie w Pyrzycach odbyły się jubileuszowe 50-te Biegi Gryfitów, podczas których bardzo dobrze w swoich kategoriach wiekowych zaprezentowali się nasi sportowcy odnosząc liczne sukcesy! Wśród dziewcząt najlepiej wypadły:
- Weronika Dyszkiewicz z klasy 3D (w kategorii rocznik 2004/2006 bieg na 1500m) ZAJĘŁA 1 MIEJSCE
-Sabina Matuszewska z klasy 3D (rocznik 2004/2006 bieg na 1500m) ZAJĘŁA 3 MIEJSCE
Natomiast wśród panów:
- Adam Krzewicki z klasy 3ag (w kategorii rocznik 2003 i starsi bieg na 3000m ) ZAJĄŁ 1 MIEJSCE
- Gracjan Kusy z klasy 2C (rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 1 MIEJSCE
- Eryk Kaniewski z klasy 1C (rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 3 MIEJSCE
- Jakub Żółtański z klasy 3D (w kategorii chłopców rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 15 MIEJSCE
Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i jednocześnie życzymy Wam dalszych sukcesów! Jesteśmy z Was dumni!
Warto też dodać, że przy organizacji tych zawodów pod czujnym okiem pana profesora Dariusza Dziengowskiego pomagali również uczniowie z naszych klas mundurowych, którym dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej Szkoły.
Fotorelacja:
-) Lot na Maltę i pierwsze śniadanie.
-) Pierwsze zajęcia w ramach projektu Erasmus+ dotyczyły tematu "włączenie w aspekcie społecznym". Uczniowie z Turcji i Polski wspólnie zastanawiali się nad problemem. Dyskutowali jakie mogą wystąpić problemy i jak można je rozwiązać.
-) Dzień 2. Po śniadaniu spacer nad Wied il-Mielh Window. A tam realizacja jednego z zadań - scenki dotyczące wczoraj rozważanych problemów społecznych. Łączymy przyjemne z pożytecznym.
-) Interpretacja bajki "Czerwony kapturek".
-) Dzień 3. Dzisiaj przerwa od zajęć. Zwiedzamy bardzo urokliwe miasto Victorię na wyspie Gozo. Warto zobaczyć przepiękną Cytadelę, która w średniowieczu miała służyć okolicznej ludności jako schronienie przed piratami. Po napadzie Osmanów w 1551 r. Cytadela została przebudowana i umocniona przez Zakon Maltański. Znajdziemy tutaj też polski akcent-pomnik Jana Pawła II, który jest ukochanym papieżem na całej Malcie.
Malta dzień 3 - Wieczór turecki. Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć tzw. " henna night". Jest to turecka ceremonia przedślubna. Spróbowaliśmy też smakołyków prosto z Turcji. Nasi przyjaciele z projektu zaprosili nas do wspólnej zabawy przy ich tradycyjnej muzyce.
-) Dzień 4. Dzisiaj po śniadaniu, z inicjatywy lokalnych wolontariuszy, wzięliśmy udział w sprzątaniu okolicy w miejscowości Gharb. Była to dobra lekcja dla młodzieży. Z pewnością teraz dwa razy zastanowią się zanim wyrzucą cokolwiek gdziekolwiek.
Wieczór polski w trakcie projektu Erasmus+. Dzień 4. - Po kolacji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali nasz kraj pozostałym uczestnikom projektu. Rozpoczęliśmy "Mazurkiem Dąbrowskiego" w wykonaniu Julii. Nikola, Dawid, Nikodem i Daniel przygotowali kilka informacji i ciekawostek na temat naszej szkoły, miasta i kraju. Następnym punktem programu był Polonez i wspólna nauka tego tańca. Była też degustacja polskich smakołyków i wspólny śpiew i zabawa.
Powered by aSc EduPage