• MAMY STRZELNICĘ LASEROWĄ.

• UWAGA, UWAGA, UWAGA KLASY MUNDUROWE I POZOSTALI UCZNIOWIE!!!

MAMY STRZELNICĘ LASEROWĄ STRZELNICA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PYRZYCACH.

Informujemy, że Powiat Pyrzycki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie- 2022 nr 1/2022/CWCR”. Otrzymana kwota dofinansowania to 155 000,00 zł. Wartość zadania łącznie wyniesie 195 000,00 zł, w tym wkład własny Powiatu Pyrzyckiego to kwota 40 000,00 zł.

Nowoczesny system szkolno – treningowy zostanie zamontowany w Zespole Szkół Nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach. Strzelnica laserowa będzie służyć do nauki doskonalenia zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym jej manualnej obsługi, celowania z wykorzystaniem różnych celowników, prowadzenia ćwiczeń w obserwacji, wykrywaniu, rozpoznawaniu celów, ćwiczenia w różnych postawach i porach roku, na różnych odległościach do celów stacjonarnych, ruchomych i ukazujących się.

Wirtualna strzelnica pozwala bezpiecznie, bardzo skutecznie i niedrogo uczyć i doskonalić umiejętności strzeleckie oraz kształtować i rozwijać wśród młodzieży tak ważne cechy jak odpowiedzialność, koncentracja i pewność siebie poprzez zabawę.

Zgodnie z założeniami, projektowana strzelnica powinna zostać oddana do użytku z dniem 1 września 2022 r.

• Międzynarodowy Festiwal Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

• Nasi uczniowie chętnie pracowali jako piloci-wolontariusze podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Pyrzyckich Spotkań z Folklorem.

W dniach 1.07-3.07.2022 r. tradycyjnie odbyło się Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Nasi uczniowie zaangażowali się w pomoc związaną z realizacją tego przedsięwzięcia, pracując jako piloci-wolontariusze. Licealiści pomagali grupom oprowadzać zespoły, dbali o punktualność ich występów oraz służyli uczestnikom folkloru radą i pomocą. Dla uczniów naszej szkoły była to świetna praktyka związana ze "szlifowaniem" języka angielskiego jak również okazja, aby poznać kulturę i tradycję przedstawicieli różnych krajów czy regionów Polski. Licealiści już zapowiadają, że w przyszłym roku też chcą włączyć się w pomoc w ramach organizacji folkloru.

• HISTORYCZNY SUKCES DZIEWCZĄT ZS NR 1 W PYRZYCACH

• MAMY SREBNY MEDAL!!!

Ogromny sukces odniosły dziewczęta ZS nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach. 15 czerwca w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce nożnej dziewcząt. W finale wojewódzkim o miano najlepszej szkoły w zachodniopomorskiem walczyły 4 szkoły.

W półfinale nasze zawodniczki po bardzo dobrej grze pokonały Goleniów 3:0. W meczu finałowym nasze dziewczęta spotkały się ze Stargardem, faworytkami turnieju. Podopieczne Macieja Palczyńskiego walczyły dzielnie, jednak rywalki pokazały klasę i wygrały 5:0

Klasyfikacja końcowa:

1. Stargard

2. Pyrzyce

3. Koszalin

4. Goleniów

Skład drużyny: Patrycja Gajewska, Wiktoria Świątek, Julia Jaskulska, Natalia Chrzanowska, Malwina Makowska, Olga Siepka, Maja Pająk, Syntia Bryk, Weronika Dyszkiewicz, Kinga Miżyńska, Julia Orłowska, Alicja Sójka, Wiktoria Matułowicz.

• NASI UCZNIOWIE NA UROCZYSTOŚCI "NIEPODLEGŁA NUTĄ I SŁOWEM PISANA"

• W dniu 09.06.2022 r. uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wraz z nauczycielami: Panią Patrycją Nocoń i Panem Mariuszem Cywińskim wzięli udział w uroczystości "Niepodległa Nutą i Słowem Pisana", w ramach projektu "Zawsze gotowi - zawsze blisko - zawsze aktywni". Cała impreza odbyła się w Pyrzyckim Domu Kultury. Nasi uczniowie przygotowali przepyszne ciasta, które rozdawali zarówno wykonawcom jak i uczestnikom tego wydarzenia. Podczas uroczystości odbył się między innymi koncert orkiestry wojskowej ze Szczecina, koncert "Przystanek Miłość" Mariusza Winnickiego oraz prelekcje znanych gości. Całość imprezy zakończyła się pyszną grochówką.

• Wycieczka do Trójmiasta

• W dniach 06.06-08.062022 odbyła się wycieczka do Trójmiasta (klasy 2a,3a i 2b).

Gdynia, Sopot, Gdańsk, rejs statkiem na Wsterplatte, Malbork ... Fotorelacja poniżej:

• "PROZATORY ZACHODNIOPOMORSKIE 2021"

• 28 maja Kacper Kozieł z kl. 3a wraz z opiekunem p. E. Sójką wziął udział w podsumowaniu konkursu literackiego - "PROZATORY ZACHODNIOPOMORSKIE 2021", w których uczeń został wyróżniony za swoje opowiadanie pt. "Dziewczyna". Podczas spotkania zorganizowanego w sali im. Z. Herberta w Szczecińskiej Książnicy Pomorskiej Kacper prezentował zebranym fragment swojego tekstu, za co został nagrodzony brawami. Wyróżniony tekst zostanie udostępniony przez organizatorów przedsięwzięcia w formie elektronicznej.