• Dzień Chłopaka w szkole

     • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali od Samorządu Uczniowskiego pakiet życzeń i słodyczy. W wyniku głosowania wyłoniliśmy 4 zwycięzców w kategoriach:

      - najprzystojniejszy - Damian Woroniec

      - najmądrzejszy - Kacper Karwowski

      - najlepszy sportowiec - Oliwier Skrzypczak

      - najzabawniejszy - Kacper Wojciechowski

      Wszyscy chłopcy otrzymali zabawne nagrody.

      Aby wyłonić najlepszego znawcę kobiet 4 zwycięzców wzięło udział w quizie, którego pytania typu: czym jest zalotka? nie sprawiły żadnych kłopotów.

      Zabawie towarzyszyła dobra muzyka oraz mogliśmy częstować się watą cukrową oraz popcornem.

      - Samorząd Uczniowski

     • Dzień Języków Obcych

     • 26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić uwagę na to, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu o czym mogli się przekonać nasi uczniowie, którzy gościli na Malcie w ramach projektu Erasmus +.

      Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

      W naszym LO ten dzień obchodziliśmy 28 września. Podczas lekcji języków obcych nie zabrakło przeróżnych, mobilizujących do nauki ćwiczeń, quizów, zagadek językowych czy materiałów audiowizualnych, które z pewnością zaciekawiły i zmotywowały niejednego ucznia. Metody aktywizujące to najlepszy środek na zaangażowanie uczniów prowadzący do sukcesu.

      Do zobaczenia za rok

      Iwona Kibic

      Fotorelacja

     • Otrzęsiny klas 1

     • Dziś, 28 września, w naszej szkole odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszakom szereg wzywań, aby przyjąć ich do grona naszej społeczności uczniowskiej oraz wyłonić najbardziej zgarną klasę.

      „Kociaki” zmagały się z wieloma konkurencjami, a wśród nich znalazły się wyzwania takie jak przeciąganie liny , taniec , wiersze o klasie , picie mleka bez użycia rąk , test wiedzy o szkole , limbo, portret wychowawcy , żabki , a także miauczenie do muzyki.

      Zawzięta rywalizacja wyłoniła zwycięzcę, którym okazała się klasa 1D. Wygrani uczniowie w ramach nagrody otrzymali przepyszne pączusie od babci Janci.

      Na zakończenie wszystkie klasy zasadziły symboliczne drzewka przy budynku naszej szkoły.

     • Akcja charytatywna dla seniorów

     • Organizujemy akcję charytatywną dla Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach. Akcja polega na stworzeniu kącika czytelniczego dla podopiecznych Domu Pomocy. Zbieramy książki w dobrym stanie lub kupione z myślą o seniorach zanosimy je do opiekunów Samorządu Uczniowskiego (Mariusz Cywiński, Edyta Sójka). Książki przynosimy do dnia 27.09.2021 r.

      Serdecznie zachęcamy,

      Samorząd Uczniowski

     • Biegów Gryfitów!

     • Sukcesy naszych sportowców podczas Biegów Gryfitów!

      W piątek 24.09.2021 r. na stadionie w Pyrzycach odbyły się jubileuszowe 50-te Biegi Gryfitów, podczas których bardzo dobrze w swoich kategoriach wiekowych zaprezentowali się nasi sportowcy odnosząc liczne sukcesy! Wśród dziewcząt najlepiej wypadły:

      - Weronika Dyszkiewicz z klasy 3D (w kategorii rocznik 2004/2006 bieg na 1500m) ZAJĘŁA 1 MIEJSCE

      -Sabina Matuszewska z klasy 3D (rocznik 2004/2006 bieg na 1500m) ZAJĘŁA 3 MIEJSCE

      Natomiast wśród panów:

      - Adam Krzewicki z klasy 3ag (w kategorii rocznik 2003 i starsi bieg na 3000m ) ZAJĄŁ 1 MIEJSCE

      - Gracjan Kusy z klasy 2C (rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 1 MIEJSCE

      - Eryk Kaniewski z klasy 1C (rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 3 MIEJSCE

      - Jakub Żółtański z klasy 3D (w kategorii chłopców rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 15 MIEJSCE

      Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i jednocześnie życzymy Wam dalszych sukcesów! Jesteśmy z Was dumni!

      Warto też dodać, że przy organizacji tych zawodów pod czujnym okiem pana profesora Dariusza Dziengowskiego pomagali również uczniowie z naszych klas mundurowych, którym dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej Szkoły.

     • Zaczynamy projekt Erasmus+

     • Fotorelacja:

      -)   Lot na Maltę i pierwsze śniadanie.

      -) Pierwsze zajęcia w ramach projektu Erasmus+ dotyczyły tematu "włączenie w aspekcie społecznym". Uczniowie z Turcji i Polski wspólnie zastanawiali się nad problemem. Dyskutowali jakie mogą wystąpić problemy i jak można je rozwiązać.

      -)  Dzień 2. Po śniadaniu spacer nad Wied il-Mielh Window. A tam realizacja jednego z zadań - scenki dotyczące wczoraj rozważanych problemów społecznych. Łączymy przyjemne z pożytecznym.

      -) Interpretacja bajki "Czerwony kapturek".
      -) D
      zień 3. Dzisiaj przerwa od zajęć. Zwiedzamy bardzo urokliwe miasto Victorię na wyspie Gozo. Warto zobaczyć przepiękną Cytadelę, która w średniowieczu miała służyć okolicznej ludności jako schronienie przed piratami. Po napadzie Osmanów w 1551 r. Cytadela została przebudowana i umocniona przez Zakon Maltański. Znajdziemy tutaj też polski akcent-pomnik Jana Pawła II, który jest ukochanym papieżem na całej Malcie.

      Malta dzień 3 - Wieczór turecki. Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć tzw. " henna night". Jest to turecka ceremonia przedślubna. Spróbowaliśmy też smakołyków prosto z Turcji. Nasi przyjaciele z projektu zaprosili nas do wspólnej zabawy przy ich tradycyjnej muzyce.

      -) Dzień 4. Dzisiaj po śniadaniu, z inicjatywy lokalnych wolontariuszy, wzięliśmy udział w sprzątaniu okolicy w miejscowości Gharb. Była to dobra lekcja dla młodzieży. Z pewnością teraz dwa razy zastanowią się zanim wyrzucą cokolwiek gdziekolwiek.

      Wieczór polski w trakcie projektu Erasmus+. Dzień 4. - Po kolacji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali nasz kraj pozostałym uczestnikom projektu. Rozpoczęliśmy "Mazurkiem Dąbrowskiego" w wykonaniu Julii. Nikola, Dawid, Nikodem i Daniel przygotowali kilka informacji i ciekawostek na temat naszej szkoły, miasta i kraju. Następnym punktem programu był Polonez i wspólna nauka tego tańca. Była też degustacja polskich smakołyków i wspólny śpiew i zabawa.

       

     • Akcja Sprzątanie Świata

     • Kartezjusz powiedział „Cogito ergo sum”, my w trzeci weekend września mówimy
      „Myślę, więc nie śmiecę”

      Pamiętajmy każdego dnia, że niszcząc naturę niszczymy siebie!!!

     • Szkoła dla dorosłych - ZA DARMO 

     • Szkoła dla dorosłych

      ZA DARMO 
      OFERTA EDUKACYJNA 
      na rok szkolny 2021/2022 
      4-LETNIE Liceum Ogólnokształcące 

      na podbudowie szkoły zawodowej, podstawowej i gimnazjum. 

      Szczegółowe informacje: 
      Sekretariat Zespołu Szkół Nr 1 
      im. Noblistów Polskich w Pyrzycach 
      ul. Lipiańska 2, 74-200 Pyrzyce 
      tel. 915701321 wew. 10 
      mail: zspyrzyce@wp.pl 

     • Sumici „Spartakusa” Pyrzyce medalistami Mistrzostw Europy w sumo

     • Doskonale spisali się zawodniczki i zawodnicy „Spartakusa” Pyrzyce reprezentując Polskę na Mistrzostwach Europy kadetów i juniorów w sumo, które odbyły się w Siedlcach w dniach 23-25.07.2021r.

      Pyrzycka „ekipa” pod opieką trenerów Eugeniusza Klimczaka i Izabeli Burdy  zdobyła aż 8 medali w tym jeden złoty 2 srebrne i 5 brązowych.

       Nasza najlepsza zawodniczka Wiktoria Staszak wywalczyła 3 medale w juniorkach: złoty medal w drużynie, srebrny medal w kat. wag. +75 kg, oraz brązowy medal kat. open, aktualnie uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych w Szczecinie.

      Ponadto doskonale zaprezentował się Aleksander Gorący, który również zdobył  3 medale w grupie juniorów: srebrny medal w kat. wag. +100 kg, brązowy medal w kat. open oraz brązowy medal w drużynie- uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach.

       Również brązowe medale na tych Mistrzostwach wywalczyli: Oliwia Sitarska w kat. wag. 50 kg w kadetkach- absolwentka Szkoły Podstawowej w Bielicach oraz Rafał Kowalczyk w kat. wag. 55 kg w kadetach- uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach.

       W zawodach w grupie kadetów w kat. wag. 65 kg startował także nasz zawodnik Krystian Sitarski- uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Pyrzycach, który zajął ostatecznie VIII miejsce.

      Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz ekipie trenerskiej serdecznie gratulujemy tak udanego startu w zawodach wysokiej rangi.

       

       

      Za Zarząd LKS Spartakus

      Prezes Bolesław Kowalski

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021

     • 25.06.2021 o godz. 8.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021, na którym były okolicznościowe przemówienia, podziękowania i nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie czy za osiągnięcie 100% frekwencji. 
      Wakacje, to czas wypoczynku od nauki w szkole, ale nadal uczymy się i zdobywamy wiedzę z naszych wakacyjnych wędrówek czy wyjzadów. Spokojnych, radosnych i słonecznych wakacji. 

     • Kajakowy spływ rzeką Drawą

     • W dniu 24.06.2021 r. uczniowie naszej szkoły ponownie integrowali się podczas spływu rzeką Drawą w towarzystwie opiekunów. Zabawa była przednia, mimo deszczu.