• Wycieczka uczniów naszego liceum

• 22.06.2021 uczniowie z naszej szkoły (klasa 2C i uczniowie z innych klas) wyjechali na wycieczkę do Międzyzdrojów, po trasie odwiedzili Jezioro Turkusowe i Wzgórze Gosań.

• Podsumowanie pracy wolontariuszy Zespołu Szkół nr 1 w Domu Dziecka w Pyrzycach w zakresie pomocy z języka angielskiego.

• Od marca do czerwca 2021 kilkunastoosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielem Mariuszem Cywińskim wzięła udział w szlachetnej inicjatywie mającej na celu pomoc wychowankom Domu Dziecka w nauce języka angielskiego. Nasza młodzież prowadziła zajęcia online z języka angielskiego dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Zajęcia te miały pomóc dzieciom w uzupełnianiu braków, zrozumieniu trudniejszych zagadnień gramatycznych oraz zdobyciu motywacji do nauki języka angielskiego, której zwłaszcza w czasie nauki zdalnej brakowało. Nasi wolontariusze przyznają, że zdobyli cenne i ciekawe doświadczenie, które może pomóc w ich osobistym rozwoju. Wszyscy uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenia. Co więcej, deklarują chęć pomocy również w nadchodzącym roku szkolnym.

Serdecznie dziękujemy

Koordynator -  M. Cywiński

• Uczniowie z naszej szkoły w Przelewicach...

• W dniu 18.06.2021 r.  uczniowie naszej szkoły korzystając z pięknej pogody udali się na pełną emocji i adrenaliny podróż. W ramach integracji uczniowie przyjechali do miejscowości Przelewice do obiektu Paintball na Górce na rozgrywki drużynowe. Podzieleni na dwie drużyny, uczniowie rozgrywali zacięte walki o zdobycie flagi drużyny przeciwnika. Emocjom nie było końca. Na koniec zabawy wszyscy uczestnicy wspólnie zasiedli przy ognisku i pieczonej kiełbasce.

• Wyjazd do teatru

• 10 czerwca uczniowie klasy 2 cg, 2 c, 1 d i 2 bg mieli okazję podziwiać zrealizowaną z rozmachem współczesną adaptację "Lalki" B. Prusa. Przedstawienie Teatru Współczesnego w Szczecinie przeniosło ich we współczesne realia zepsutego świata biznesu a jednocześnie pozwoliło odnaleźć analogię do utworu Prusa. Mistrzowska gra, wspaniałe scenografie, muzyka, multimedia, sprawiły, że ten wieczór był prawdziwą ucztą dla miłośników teatru.

• Zaćmienie słońca

• W naszej szkole - dziesiątego czerwca między 11:55 a 13:53 oglądaliśmy zaćmienie słońca (Księżyc częściowo przysłoni tarcze naszej gwiazdy)