• Otrzęsiny klas 1

• Dziś, 28 września, w naszej szkole odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszakom szereg wzywań, aby przyjąć ich do grona naszej społeczności uczniowskiej oraz wyłonić najbardziej zgarną klasę.

„Kociaki” zmagały się z wieloma konkurencjami, a wśród nich znalazły się wyzwania takie jak przeciąganie liny , taniec , wiersze o klasie , picie mleka bez użycia rąk , test wiedzy o szkole , limbo, portret wychowawcy , żabki , a także miauczenie do muzyki.

Zawzięta rywalizacja wyłoniła zwycięzcę, którym okazała się klasa 1D. Wygrani uczniowie w ramach nagrody otrzymali przepyszne pączusie od babci Janci.

Na zakończenie wszystkie klasy zasadziły symboliczne drzewka przy budynku naszej szkoły.

• Akcja charytatywna dla seniorów

• Organizujemy akcję charytatywną dla Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach. Akcja polega na stworzeniu kącika czytelniczego dla podopiecznych Domu Pomocy. Zbieramy książki w dobrym stanie lub kupione z myślą o seniorach zanosimy je do opiekunów Samorządu Uczniowskiego (Mariusz Cywiński, Edyta Sójka). Książki przynosimy do dnia 27.09.2021 r.

Serdecznie zachęcamy,

• Biegów Gryfitów!

• Sukcesy naszych sportowców podczas Biegów Gryfitów!

W piątek 24.09.2021 r. na stadionie w Pyrzycach odbyły się jubileuszowe 50-te Biegi Gryfitów, podczas których bardzo dobrze w swoich kategoriach wiekowych zaprezentowali się nasi sportowcy odnosząc liczne sukcesy! Wśród dziewcząt najlepiej wypadły:

- Weronika Dyszkiewicz z klasy 3D (w kategorii rocznik 2004/2006 bieg na 1500m) ZAJĘŁA 1 MIEJSCE

-Sabina Matuszewska z klasy 3D (rocznik 2004/2006 bieg na 1500m) ZAJĘŁA 3 MIEJSCE

Natomiast wśród panów:

- Adam Krzewicki z klasy 3ag (w kategorii rocznik 2003 i starsi bieg na 3000m ) ZAJĄŁ 1 MIEJSCE

- Gracjan Kusy z klasy 2C (rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 1 MIEJSCE

- Eryk Kaniewski z klasy 1C (rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 3 MIEJSCE

- Jakub Żółtański z klasy 3D (w kategorii chłopców rocznik 2004/2006 bieg na 2000m) ZAJĄŁ 15 MIEJSCE

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i jednocześnie życzymy Wam dalszych sukcesów! Jesteśmy z Was dumni!

Warto też dodać, że przy organizacji tych zawodów pod czujnym okiem pana profesora Dariusza Dziengowskiego pomagali również uczniowie z naszych klas mundurowych, którym dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej Szkoły.

• Zaczynamy projekt Erasmus+

• Fotorelacja:

-)   Lot na Maltę i pierwsze śniadanie.

-) Pierwsze zajęcia w ramach projektu Erasmus+ dotyczyły tematu "włączenie w aspekcie społecznym". Uczniowie z Turcji i Polski wspólnie zastanawiali się nad problemem. Dyskutowali jakie mogą wystąpić problemy i jak można je rozwiązać.

-)  Dzień 2. Po śniadaniu spacer nad Wied il-Mielh Window. A tam realizacja jednego z zadań - scenki dotyczące wczoraj rozważanych problemów społecznych. Łączymy przyjemne z pożytecznym.

-) Interpretacja bajki "Czerwony kapturek".
          -) D
          zień 3. Dzisiaj przerwa od zajęć. Zwiedzamy bardzo urokliwe miasto Victorię na wyspie Gozo. Warto zobaczyć przepiękną Cytadelę, która w średniowieczu miała służyć okolicznej ludności jako schronienie przed piratami. Po napadzie Osmanów w 1551 r. Cytadela została przebudowana i umocniona przez Zakon Maltański. Znajdziemy tutaj też polski akcent-pomnik Jana Pawła II, który jest ukochanym papieżem na całej Malcie.

Malta dzień 3 - Wieczór turecki. Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć tzw. " henna night". Jest to turecka ceremonia przedślubna. Spróbowaliśmy też smakołyków prosto z Turcji. Nasi przyjaciele z projektu zaprosili nas do wspólnej zabawy przy ich tradycyjnej muzyce.

-) Dzień 4. Dzisiaj po śniadaniu, z inicjatywy lokalnych wolontariuszy, wzięliśmy udział w sprzątaniu okolicy w miejscowości Gharb. Była to dobra lekcja dla młodzieży. Z pewnością teraz dwa razy zastanowią się zanim wyrzucą cokolwiek gdziekolwiek.

Wieczór polski w trakcie projektu Erasmus+. Dzień 4. - Po kolacji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali nasz kraj pozostałym uczestnikom projektu. Rozpoczęliśmy "Mazurkiem Dąbrowskiego" w wykonaniu Julii. Nikola, Dawid, Nikodem i Daniel przygotowali kilka informacji i ciekawostek na temat naszej szkoły, miasta i kraju. Następnym punktem programu był Polonez i wspólna nauka tego tańca. Była też degustacja polskich smakołyków i wspólny śpiew i zabawa.

• Akcja Sprzątanie Świata

• Kartezjusz powiedział „Cogito ergo sum”, my w trzeci weekend września mówimy
          „Myślę, więc nie śmiecę”

Pamiętajmy każdego dnia, że niszcząc naturę niszczymy siebie!!!