• Wykłady i warsztaty na Uniwersytecie Szczecińskim..

• W dniu 26.10 uczniowie klas humanistycznych Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach mieli okazję uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach zorganizowanych przez Uniwersytet Szczeciński. Swoje spotkanie na US uczniowie rozpoczęli od wykładu Atomowy generator chmur. Archeologia zimnej wojny. Kolejny wykład miał na celu zaangażować społeczność uczniowska do wspólnej debaty na temat konfliktu izraelsko-palestynskiego. W drugiej części spotkania podczas warsztatów, uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności analizy tekstów źródłowych na temat "O dobrej żonie słów kilka: kobieta i małżeństwo w antyku grecko-rzymskim oraz na ziemiach polskich na początku XIX wieku. Dla osób interesujących się historią epoki napoleońskiej szczecińscy wykładowcy również przygotowali ciekawe warsztat pt. " Napoleon a sprawa polska w dobie I cesarstwa". Dziękujemy bardzo pracownikom naukowym Uniwersytetu Szczecinskiego za zorganizowanie ciekawych i bardzo inspirujących wykładów.

• Wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Nr 1 im. Noblitów Polskich w Pyrzycach

składamy serdeczne życzenia:

zadowolenia, cierpliwości, wyrozumiałości,

satysfakcji i radości z wykonywanej pracy,

zapału i energii do podejmowania nowych wyzwań,

twórczych pomysłów oraz wielu sukcesów.

• Na tropie pyrzyckich perełek

• W sobotę 9 października uczniowie ZS nr 1 w ramach współpracy z ZS Nr 2 CKU wzięli udział w realizacji projektu "Na tropie pyrzyckich perełek" - Młodzież z kl. 1 B odpowiedzialna była za foto- i videorelację dokumentującą grę miejską.

• Turniej o Puchar Dyrektora ZS Nr 1 w Pyrzycach

• Fotorelacja z Turnieju PIłkarskiego o Puchar Dyrektora ZS Nr 1 w Pyrzycach, który odbył się dnia 4.10.21r.

Zwycięzcom Szkolnego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Dyrektora ZS Nr1, serdecznie gratulujemy!

Dziewczyny z naszej szkoły również bardzo dobrze grają w piłkę nożną, co moża zauważyć poniżej.

• Dzień tabliczki mnożenia...

• W dniu 1.10 w Naszej szkole został zorganizowany XI Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie na lekcjach matematyki zmierzyli się z tabliczką mnożenia.

• Dzień Chłopaka w szkole

• 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali od Samorządu Uczniowskiego pakiet życzeń i słodyczy. W wyniku głosowania wyłoniliśmy 4 zwycięzców w kategoriach:

- najprzystojniejszy - Damian Woroniec

- najmądrzejszy - Kacper Karwowski

- najlepszy sportowiec - Oliwier Skrzypczak

- najzabawniejszy - Kacper Wojciechowski

Wszyscy chłopcy otrzymali zabawne nagrody.

Aby wyłonić najlepszego znawcę kobiet 4 zwycięzców wzięło udział w quizie, którego pytania typu: czym jest zalotka? nie sprawiły żadnych kłopotów.

Zabawie towarzyszyła dobra muzyka oraz mogliśmy częstować się watą cukrową oraz popcornem.

- Samorząd Uczniowski

• Dzień Języków Obcych

• 26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić uwagę na to, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu o czym mogli się przekonać nasi uczniowie, którzy gościli na Malcie w ramach projektu Erasmus +.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

W naszym LO ten dzień obchodziliśmy 28 września. Podczas lekcji języków obcych nie zabrakło przeróżnych, mobilizujących do nauki ćwiczeń, quizów, zagadek językowych czy materiałów audiowizualnych, które z pewnością zaciekawiły i zmotywowały niejednego ucznia. Metody aktywizujące to najlepszy środek na zaangażowanie uczniów prowadzący do sukcesu.

Do zobaczenia za rok

Iwona Kibic