• Instaling w naszej szkole.

• Od września 2020 uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie Instaling, który wspiera ich skuteczna naukę słówek z języka niemieckiego oraz angielskiego.

• ZAPROSZENIE 💙💛🤍❤️

• Zespół Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach serdecznie zaprasza uchodźców z Ukrainy (dzieci i młodzież wraz z opiekunami) na spotkanie integracyjne z okazji pierwszego Dnia Wiosny w dniu 21 marca 2022 roku o godz. 12.30. Odbędzie się ono na terenie Zespołu Szkół nr 1 przy ul.Lipiańskiej 2. Czeka na Was wiele atrakcji, takich jak:

• dobra muzyka

• wata cukrowa

• popcorn

• konkursy na świeżym powietrzu

• konkurs Fify

• ognisko z kiełbaskami

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 21 marca 2022 roku do godz. 11.00;
          nr tel.: 91 570 13 21

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

• Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej

• 4 marca 2022r uczniowie ZS Nr 1 w Pyrzycach wybierali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej Pyrzycach.W wyniku głosowania naszą Szkołę reprezentować będą:

- Andrzejak Iga 2A

- Kida Natalia 1C

- Pająk Majka 2B

- Żuk Natalia 1C

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

• Dzień Kobiet w naszej szkole.

• 8 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet . Męska reprezentacja SU przygotowała słodki poczęstunek dla Drogich Pań oraz przeprowadzono wybory, w wyniku których wyłoniono zwyciężczynie w 5 kategoriach:

NAJPIĘKNIEJSZA: Amelia Jońca

NAJZABAWNIEJSZA: Weronika Dudkiewicz

NAJBARDZIEJ WYSPORTOWANA: Weronika Dyszkiewicz

NAJMĄDRZEJSZA: Joanna Asia Głowacka

NAJMODNIEJ UBRANA: Magdalena Pszczoła

Zwyciężczynie zostały nagrodzone szarfami i symbolicznymi prezentami, a następnie wzięły udział w konkursie wiedzy o świcie mężczyzn. Najlepiej poradziła sobie z pytaniami Zuzanna Domagała (zastępująca nieobecną Amelkę).

A do tego muzyka, popcorn i wata cukrowa ...

• Spotkanie z uczniami (klasy 1 LO).

• Co grozi nieletnim kiedy wejdą w konflikt z prawem czyli jak to jest z tą odpowiedzialnością prawną Policjantka zajmująca się profilaktyką z pyrzyckiej komendy spotkała się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach, by porozmawiać na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie usłyszeli o tym, kiedy odpowiadają za popełniony czyn i jakie mogą być tego konsekwencje prawne. Zachowania młodych osób nie zawsze są podyktowane środowiskiem w którym osoba przebywa, ale są to często zachowania wynikające z własnego wyboru. Podczas spotkania policjantka udzielała rad, jak należy postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem. Tłumaczyła, że należy zmienić swoje zachowanie. Zagadnienia poruszone w trakcie spotkania, dotyczyły kwestii przemocy fizycznej i psychicznej w szkole i poza nią, agresji słownej, aktów wandalizmu, kradzieży i przestępczości internetowej. W trakcie spotkań wyjaśniono uczniom kim jest osoba nazywana nieletnim. Omówiono czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy, a także czym jest czyn zabroniony oraz jakie są konsekwencje popełnienia czynu karalnego. Prowadząca przedstawiła środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych czy osób przejawiających demoralizację. Uczniowie poinformowani zostali także jakie działania będą podejmowane wobec nich przez Policje w przypadku ujawnienia osób nieletnich, które popełniły czyn karalny czy są zdemoralizowane. Policjantka uświadamiała uczniom, jak istotną rolę w ich życiu odgrywa podejmowanie właściwych decyzji oraz że, nieznajomość prawa nie zwalnia nas z odpowiedzialności.

Policjantka zajmująca się profilaktyką z pyrzyckiej komendy spotkała się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach, by porozmawiać na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Podczas spotkań przedstawiono młodzieży środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych czy osób przejawiających demoralizację. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie działania realizuje Policja ze swojej strony w przypadku ujawnienia osób nieletnich, które popełniły czyn karalny czy są zdemoralizowane.

Policjantka uświadamiała młodzieży, jak istotną rolę w ich życiu odgrywa podejmowanie właściwych decyzji oraz, że nieznajomość prawa nie zwalnia nas z odpowiedzialności.

• POMOC DLA Ukrainy

• Od 1 marca 2022r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w pomocy w pakowaniu paczek startowych dla Ukrainy. Wolontariusze pracują rotacyjnie w godzinach 8.00-12.00, 12.00-16.00 i 16.00-19.00 od poniedziałku do niedzieli. Sortowanie rzeczy ma miejsce w budynku PPK przy ulicy Kościuszki. Uczniowie odbierają rzeczy od mieszkańców i segregują je by zaopatrzyć mieszkańców Ukrainy w paczki startowe – rzeczy niezbędne do życia. Koordynatorem jest Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Nr 1 w Pyrzycach – współpracujący z Urzędem Miejskim.